PanoramaKutna.plKutno Kiedy koniec utrudnień na Józefowie? Są najnowsze wieści od inwestora

[ZDJĘCIA] Kiedy koniec utrudnień na Józefowie? Są najnowsze wieści od inwestora

Ostatnio informowaliśmy o przebiegu prac na skrzyżowaniu na Łąkoszynie (DK60/DK92/DW702), a teraz sprawdzamy, jaki jest postęp na Józefowie i Troczewskiego. Kiedy możemy spodziewać się końca utrudnień drogowych w Kutnie?

Jak informuje Łukasz Mielnik, rzecznik prasowy Strabag Sp. z o.o., na Józefowie wykonane zostało już posadowienie obiektu oraz przygotowanie pod roboty żelbetowe oczepów.

-

Na drugą połowę sierpnia zaplanowany jest montaż prefabrykatów sprężonych (belek) ustroju nośnego, tak żeby w pierwszej połowie września możliwe było udostępnienie tymczasowego przejazdu z płyt betonowych pod obiektem.

„Planowane ukończenie robót w zakresie konstrukcyjnym obiektu oraz oddanie do eksploatacji w zakresie kolejowym to II połowa listopada 2021 r.” – mówi Ł. Mielnik.

-

Na Troczewskiego z kolei zakończone zostały już prace fundamentowe: posadowienie obiektu oraz żelbetowe fundamenty. Obecnie realizowane są roboty związane z wykonaniem korpusów przyczółków.

-

Na pierwszy tydzień sierpnia zaplanowany jest montaż konstrukcji stalowej ustroju nośnego obiektu.

Planowane ukończenie robót w zakresie konstrukcyjnym obiektu oraz oddanie do eksploatacji w zakresie kolejowym, podobnie jak w przypadku wiaduktu na ul. Józefów, to II połowa listopada 2021 r.
-

Nie przegap: