reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Kierowca autobusu z Kutna ukarany mandatem w związku z koronawirusem. Przewoził za dużo osób

Pomimo ograniczeń dotyczących liczby osób przewożonych środkami transportu zbiorowego jeden z kierowców na terenie Kutna nie dostosował się do obostrzeń. Mundurowi nałożyli na kierowcę mandat karny.

Zgodnie z nowymi wytycznymi Rady Ministrów podróżując środkami komunikacji publicznej należy pamiętać, że ilość pasażerów w pojeździe nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących – obowiązek ten dotyczy również przewoźników prywatnych. Przykładem niestosowania się do zleceń jest sytuacja, która miała miejsce 2 kwietnia na terenie Kutna.

- R E K L A M A -

„Funkcjonariusz Policji wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej, którzy wspomagają nas we wspólnych patrolach zatrzymali do kontroli przy ul. Łąkoszyńskiej autobus przewożący ludzi. Jak się okazało w autobusie było 26 miejsc siedzących, a więc dopuszczono przewóz 14 osób a pasażerów w chwili kontroli było 24” – komentuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo kierowcę za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Kierowca za złamanie obowiązującego nakazu przewożenia wyznaczonej przepisami liczby osób został ukarany mandatem karnym.

- R E K L A M A -

Wbrew pojawiającym się doniesieniom, zatrzymany autobus nie należał do Miejskiego Zakładu Komunikacji, tylko do prywatnego przewoźnika.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: