reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Kolarze przejechali przez Kutno!

Estończyk Norman Vahtra (Tartu) został zwycięzcą 2. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który swoją metę miał dziś w Kutnie. Kolejne miejsca na podium zajęli Holender Jason van Dalen (Metec) i Patryk Stosz (CCC).

- R E K L A M A -

– Nastawiałem się na zwycięstwo etapowe i już w Kutnie się udało – powiedział zwycięzca.

Już w Zgierzu rozpoczęły się ataki, a polscy kolarze byli niezwykle aktywni. Były dwie i trzy i cztery grupy i maruderzy. Wiatr to pomagał, to wstrzymywał kolarzy, bo wiał z z czoła z boku i czasami podkręcał tempo. Po drodze kolarze przejechali przez Piątek, geograficzny środek Polski, ale także miejsce urodzin jednego z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy Mieczysława Nowickiego, którzy jako jedyny Polak zdobył na igrzyskach olimpijskich dwa medale – w Montrealu w 1976 roku – srebrny w wyścigu drużynowym na 100 km i brązowy ze startu wspólnego. Na trasie dawnego mistrza fetowali nie tylko mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości. Choć tyle lat minęło jest nadal ich bohaterem. Na etap do Miasta Róż, jak zwane jest Kutno, dotarł także Zbigniew Bródka, złoty medalista w panczenach na igrzyskach z igrzysk w Soczi w 2014 roku.

- R E K L A M A -

Dotychczasowy lider Holender Arvid de Kleijn z grupy Metec THK znalazł się w drugiej grupie i gdy ucieczka wjeżdżając na rundy w Kutnie miała ponad minutę przewagi nad drugą grupą, rozpoczął się nieudany pościg. Na mecie zabrakło goniącym 49 sekund.

W czwartek etap z Kielc do Radomia, długości 170,7 km, a przed kolarzami pierwsza górska premia obok historycznego dębu Bartek.

- R E K L A M A -

Fotoreportaż z „Solidarki” w Kutnie:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: