reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Kolejne uderzenie w narkobiznes. Zatrzymano 2 osoby i spore ilości amfetaminy

Ponad 320 gramów narkotyków zabezpieczyli policjanci z kutnowskiej jednostki w jednym z mieszkań, kiedy przyjechali z nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego 25-latki. Kobieta, u której znaleziono narkotyki była poszukiwana, również za przestępstwa narkotykowe. Tego samego dnia do policyjnego aresztu trafił również jej mąż. Oboje usłyszeli zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

- R E K L A M A -

6 czerwca 2020 roku kutnowscy kryminalni pojechali do miejsca zamieszkania 25-letniej kobiety, poszukiwanej do odbycia kary pozbawienia wolności. Drzwi do mieszkania otworzył mąż kobiety twierdząc, że żony nie ma w domu. Mundurowi nie dali wiary i sami postanowili przeszukać pomieszczenia.

„Intuicja ich nie zawiodła. Kobieta ukryła się przed policjantami w jednym z pomieszczeń. Wiedząc, że 25-latka jest poszukiwana za przestępstwa narkotykowe, mundurowi postanowili skrupulatnie przeszukać mieszkanie oraz budynki gospodarcze. Stróże prawa znaleźli łącznie ponad 320 gramów białego proszku” – relacjonuje podkom. Edyta Machnik z KPP Kutno.

- R E K L A M A -

Wstępne badanie zabezpieczonych środków wskazało, że jest to amfetamina. Ponadto na poddaszu ujawniono również prawie 20 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, że wartość uszczuplenia akcyzowego oszacować można na kwotę około 20 tysięcy złotych.


25-letnia kobieta oraz jej 40-letni mąż zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 8 czerwca 2020 roku oboje usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta dodatkowo usłyszała zarzut paserstwa akcyzowego.

- R E K L A M A -

Jest to przestępstwo karno-skarbowe zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dzisiaj sąd zdecyduje czy najbliższe miesiące spędzą w areszcie.

dav
sdr

bst

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: