(ZDJĘCIA) Kolejni ochotnicy dołączają do Terytorialsów. Trafią do batalionu w Kutnie

Jutro u bram 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu stawi się kilkudziesięciu kandydatów-obywateli gotowych do służby w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Zasilą oni przede wszystkim szeregi 92 batalionu lekkiej piechoty w Kutnie. W następnych dniach i tygodniach pozostali łódzcy Terytorialsi także nie zwalniają tempa.

- R E K L A M A -

Wśród ochotników są m. in. dziennikarz, urzędnik Państwowej Inspekcji Pracy, pracownik łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego i maszynista PKP. Wszyscy kandydaci w wieku od 18 do 53 lat, w tym 8 kobiet, rozpoczną 16-dniowe intensywne szkolenie podstawowe zakończone przysięgą wojskową. Równolegle do przyjęć nowych kandydatów odbywają się szkolenia wyrównawcze tzw. „ósemki”, dla osób, które w przeszłości już złożyły przysięgę wojskową. Są to emerytowani żołnierze, osoby po wojskowych kursach specjalistycznych, służbie przygotowawczej i byli żołnierze NSR.

reklama

W sobotę 30 listopada o godz. 11.00 także na terenie 31 WOG odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa połączona z piknikiem służb mundurowych, na którą wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprasza Dowódca 9 ŁBOT  płk Paweł Wiktorowicz. To już czwarta… i jeszcze nie ostatnia w tym roku przysięga łódzkich „Terytorialsów”. Tym razem na placu apelowym stanie w sumie prawie 200 żołnierzy, z których większość złoży ślubowanie na sztandar. Będą w tym gronie są 23 kobiety, 15 uczniów i studentów, dwie siostry z Tomaszowa Maz. – z których jedna jest weterynarzem. W czasie uroczystości, jak zawsze będzie możliwość porozmawiania o służbie w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się ze bronią i wyposażeniem WOT oraz innych służb mundurowych. Wszystkich, którzy tego dnia nas odwiedzą zapraszamy na „żołnierską grochówkę”.

- R E K L A M A -

Jak informuje Zastępca Dowódcy 9 ŁBOT ppłk Marcin Siudziński Jeszcze przed Bożym Narodzeniem, dokładnie 14 grudnia, czeka nas następna i ostatnia w tym roku przysięga. Po raz pierwszy w historii 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, tego samego dnia odbędą się przyjęcia ochotników i przysięga żołnierzy kończących szkolenie podstawowe.

Jednocześnie żołnierze 91 i 92 batalionu lekkiej piechoty w grudniu odbywają swoje comiesięczne szkolenia rotacyjne.

- R E K L A M A -

W szeregach 9ŁBOT służy już ponad 800 żołnierzy OT, w całej Polsce jest ich około 22 600. W województwie łódzkim funkcjonują już 91 blp w Zgierzu i 92 blp w Kutnie a w 2020 r. jest planowane powstanie 93 blp w Łasku.

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: