reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Kolejny sukces ZPiTZK. Tym razem we Włocławku

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej zdobył I nagrodę i 1500 zł w kategorii folklor na 18. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ‘ARS’, który odbywał się we Włocławku w dniach 22-26 sierpnia 2018 r.

- R E K L A M A -

Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów ‘ARS” to jedna z największych imprez dla seniorów w Polsce, organizowana przez Pracownię Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wykonawcy z całej Polski rywalizują w 6 kategoriach: Folklor, Taniec, Muzyka, Teatr, Fotografia i Literatura.

ARS ma charakter międzypokoleniowy – występują zespoły, grupy i duety składające się z samych seniorów lub podmioty mieszane: dzieci, młodzież, dorośli, ale seniorzy muszą stanowić minimum 50% członków.

- R E K L A M A -

Ogólnopolski Przegląd Seniorów odbywa się od 1979 roku. Jest to impreza o profilu artystycznym i metodycznym obejmująca swoim zasięgiem wszystkie województwa. Od 1994 r. na wniosek Seniorów Przegląd odbywa się co dwa lata, a poprzedzają go eliminacje wojewódzkie. Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku artystycznego Seniorów i ludzi młodego pokolenia.

Ideą integracji międzypokoleniowej jest inicjowanie wydarzeń łączących młodych i starszych tak, aby wszystko i wszędzie robić nie tylko dla Seniorów, ale przede wszystkim z Seniorami. Osoby starsze należy zachęcać do aktywnego stylu życia, pomocy innym, bycia dla innych, kontaktów ze starszymi i młodszymi.

- R E K L A M A -

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej konkurował jako jedyny z województwa łódzkiego, reprezentując nasz powiat i Miasto Kutno w kategorii folklor z 15 zespołami z całej Polski.

 • Zespół śpiewaczy „Harmonia” z Domu Kultury w Górsku – woj. Kujawsko pomorskie
 • Zespół Gniewkowianie z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie- woj. Kujawsko pomorskie
 • Zespół „ Radośni Seniorzy„ z Gminnego Centrum Kultury w Łochowie – woj. Kujawsko pomorskie
 • Zespół „Kujawy Bachorne Nowe” z Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach – woj. Kujawsko pomorskie
 • Zespół Pieśni Ludowej ‘ Pakościanie” z Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Pakości ,-woj. Kujawsko pomorskie
 • Grupa tańca etnicznego „BOUREE” z Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie – woj. Mazowieckie

-Zespół folklorystyczny „Smólnik”- woj. Kujawsko pomorskie

 • Zespół Tańca Ludowego ‘Jarosławiaki” ze Stowarzyszenia ‘EM-ART.” W Jarosławcu- woj. podkarpackie

-Zespół Folklorystyczny „SOLECCZANIE „- woj. kujawsko-pomorskie

 • Zespół Spiewaczy „KOCUDZANKI” ze Stowarzyszenia Klubu Seniora w Kocudzy – woj. Lubelskie
 • Grupa Wielopokoleniowa / Teatr Obrzędowy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieporęcie – Woj. Mazowieckie
 • Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” z Wyszowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” – woj. Mazowieckie
 • Zespół śpiewaczy „ RODYNA” z Urzędu Gminy w Bielsku Białym – woj. Podlaskie
 • Regionalny Zespół śpiewaczy „ Kresowianka”z Pyrzyckiego Domu Kultury – woj. Zachodniopomorskie
 • Zespół Pieśni „ Echo Puszczy”z Hajnowskiego Domu Kultury- woj. podlaskie

Cieszymy się bardzo, że zostaliśmy tak wysoko ocenieni przez komisję konkursową, inne zespoły oraz publiczność. Jesteśmy dumni, że godnie reprezentujemy nasze województwo i miasto Kutno, że znowu nas doceniono w tym, co z wielką pasją i oddaniem robimy na co dzień, tańcząc i śpiewając w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Przy okazji festiwali, gdzie występują seniorzy mamy większą motywację do naszej kontynuacji, ponieważ w zespołach tych występują często osoby dużo starsze od nas i nikt się z nich nie wyśmiewa, a przeciwnie, podziwia ich za chęć do pracy, zaangażowanie i rozwijanie swoich pasji – komentuje Bożena Szymczak z ZpiTZK.

Przypomnijmy, że w tym roku ZpiTZK zdobył już kilka najwyższych nagród na festiwalach w Polsce – dzieci w Nowym Targu i Zduńskiej Woli, a dorośli w Zduńskiej Woli i teraz we Włocławku.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: