(ZDJĘCIA) Konfederacja w obronie rolników. „Wprowadzimy zmiany legislacyjne”

Dziś na Placu Piłsudskiego, ze sporym opóźnieniem, odbyła się konferencja prasowa Konfederacji. Z dziennikarzami spotkali się jej czołowi kandydaci do Sejmu – jedynka Izabela Walczak, dwójka Łukasz Owczarek i trójka Andrzej Kaniewski.

- R E K L A M A -

Głos zabrał Łukasz Owczarek, który poruszył problemy rolników w naszym kraju.

Konfederacja stanowczo opowiada się za poprawą życia polskiego rolnika, za poprawą losu polskiej wsi. Głos oddany na Konfederację z całą pewnością odbije się na poprawie sytuacji finansowej i ekonomicznej polskiego rolnictwa – mówi Łukasz Owczarek, kandydat Konfederacji do Sejmu z naszego okręgu.

- R E K L A M A -

Dwójka na liście Konfederacji do sejmu, przytoczyła kilka konkretnych przykładów, które mają trapić rolnictwo.

Nie może być tak, że polski rolnik, hodowca trzody jest kontrolowany na obecność much w budynku, a przyjeżdża do nas kilkunastoletnie mięso z zagranicy, które ma w sobie jakieś robactwo. Nie może być tak, że pod hasłem „polskie jabłko” jest sprzedawane jabłko z Portugalii, Hiszpanii lub nie wiadomo skąd. Mamy swoje jabłka, więc kupujmy swoje jabłka. Mamy problem ze zbytem polskiego ziemniaka, a pod hasłem „polski ziemniak” sprzedawany jest ziemniak z Grecji lub Izraela – uważa Ł. Owczarek.

- R E K L A M A -

Jak zapewniał Owczarek, Konfederacja chciałaby wprowadzić zmiany, które mają poprawić byt rolników. Jakie?

Nie pozwalamy na to, nie zgadzamy się i wprowadzimy zmiany legislacyjne. I będą to takie zmiany, które uniemożliwią fałszowanie polskiej żywności. Moim zdaniem rolnik powinien otrzymać godziwą zapłatę, nie powinien mieć problemu ze sprzedażą swoich płodów rolnych z tego względu, że polska produkcja jest do tej pory ekologiczna, natomiast żywność napływająca do nas zza wschodniej granicy takiej gwarancji nie daje – powiedział na koniec przedstawiciel Konfederacji.

center>
reklama

center>
reklama

center>
reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: