(ZDJĘCIA) Koniec z parkingową bolączką przy „Szóstce”?

Na wniosek rodziców dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie przy ulicy Łąkoszyńskiej radny Robert Feliniak złożył interpelację do prezydenta Kutna w sprawie zwiększenia ilości miejsc parkingowych przy szkole. Miasto dało zielone światło na zmiany.

- R E K L A M A -

– Rodzice informują, że podczas przywożenia dzieci do szkoły, a następnie odbierania dzieci ze szkoły dochodzi do drastycznych i bardzo niebezpiecznych sytuacji zarówno na drodze, jak i na parkingu. Podczas wywiadówek jest podobna sytuacja, a dodatkowo wszystkie okoliczne uliczki są „zapchane” samochodami – uważa radny Robert Feliniak.

Nie tak dawno miejsca parkingowe zostały przebudowane, ale jak widać, niewiele to pomogło.

- R E K L A M A -
reklama

– Po rozmowie z rodzicami wskazałem w interpelacji wykonanie miejsc parkingowych w ciągu ulicy Łąkoszyńskiej na wysokości sali gimnastycznej oraz boiska, kosztem trawników. Jednocześnie zaproponowałem zmianę sposobu parkowania samochodów na części istniejącego parkingu z parkowania równoległego na parkowanie prostopadłe lub skośne, co również zwiększyłoby ilość miejsc parkingowych, kosztem zwężenia chodnika przed szkołą – dodaje R. Feliniak.

Wczoraj władze ustosunkowały się do propozycji radnego.

- R E K L A M A -

– Zlecimy wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy istniejących zatok postojowych. Jednocześnie informuję, iż realizacja przebudowy zatok będzie rozważana przy planowaniu zadań Wydziału Zarządzania Dróg i Transportu na rok 2020 – informuje Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna, w odpowiedzi na interpelację Roberta Feliniaka. ▪

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: