(ZDJĘCIA) Koniec żartów z Żychlina? Wyremontowano „słynne” rondo

Rondo w Żychlinie, które od wielu lat było obiektem żartów ze strony mieszkańców regionu, zostało wreszcie wyremontowane. Wykonawca inwestycji zakończył już prace.

- R E K L A M A -

Jak informują władze Żychlin, prace modernizacyjne miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników skrzyżowania, głównie pieszych przekraczających jezdnię, która w najszerszym miejscu miała prawie 12 metrów szerokości. Rozwiązanie techniczne z rondem przejazdowym oznaczonym kolorowym okręgiem, nie wymuszało zwalniania przez kierujących przed wjazdem. Po modernizacji na przejściach pojawiły się bezpieczne wysepki dla pieszych, a wyprofilowanie wjazdów i podniesienie poziomu centralnego punktu skrzyżowania wymusza ostrożniejsza i wolniejszą jazdę. Ponadto pod skrzyżowaniem znajdowała się stara studnia. Dla bezpieczeństwa kierowców należało ją zabezpieczyć.

Przedmiot zamówienia obejmował: a) wykonanie wysp dzielących, b) wykonanie wyspy środkowej, c) wykonanie nakładki z betonu asfaltowego, d) zabetonowanie studni retencyjnej, e) wykonanie nowej organizacji ruchu zgodnie z załączonym projektem (oznakowanie poziome i pionowe), f) wykonanie tymczasowej organizacji ruchu w czasie prowadzonych robót zgodnie z załączonym projektem, g) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

- R E K L A M A -

Koszty modernizacji to kwota 260.792,45 zł.

Projekt modernizacji Pl. 29 Listopada obejmuje również modernizację drogi przy kościele w kierunku ul. 1 Maja (oznaczona na planie kolorem niebieskim) wraz z chodnikami i miejscami parkingowymi.

- R E K L A M A -

źródło: UG Żychlin

 

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: