REKLAMA
niedziela, 26, czerwiec 2022
REKLAMA

(ZDJĘCIA) Koniec żartów z Żychlina? Wyremontowano „słynne” rondo

poniżej dalsza część artykułu

Rondo w Żychlinie, które od wielu lat było obiektem żartów ze strony mieszkańców regionu, zostało wreszcie wyremontowane. Wykonawca inwestycji zakończył już prace.

Jak informują władze Żychlin, prace modernizacyjne miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników skrzyżowania, głównie pieszych przekraczających jezdnię, która w najszerszym miejscu miała prawie 12 metrów szerokości. Rozwiązanie techniczne z rondem przejazdowym oznaczonym kolorowym okręgiem, nie wymuszało zwalniania przez kierujących przed wjazdem. Po modernizacji na przejściach pojawiły się bezpieczne wysepki dla pieszych, a wyprofilowanie wjazdów i podniesienie poziomu centralnego punktu skrzyżowania wymusza ostrożniejsza i wolniejszą jazdę. Ponadto pod skrzyżowaniem znajdowała się stara studnia. Dla bezpieczeństwa kierowców należało ją zabezpieczyć.

poniżej dalsza część artykułu

Przedmiot zamówienia obejmował: a) wykonanie wysp dzielących, b) wykonanie wyspy środkowej, c) wykonanie nakładki z betonu asfaltowego, d) zabetonowanie studni retencyjnej, e) wykonanie nowej organizacji ruchu zgodnie z załączonym projektem (oznakowanie poziome i pionowe), f) wykonanie tymczasowej organizacji ruchu w czasie prowadzonych robót zgodnie z załączonym projektem, g) wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

Koszty modernizacji to kwota 260.792,45 zł.

poniżej dalsza część artykułu

Projekt modernizacji Pl. 29 Listopada obejmuje również modernizację drogi przy kościele w kierunku ul. 1 Maja (oznaczona na planie kolorem niebieskim) wraz z chodnikami i miejscami parkingowymi.

poniżej dalsza część artykułu

źródło: UG Żychlin

 

reklama

Warto przeczytać:

reklama