(ZDJĘCIA) Konkurs „Z kawalerią przez wieki” rozstrzygnięty

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kutnie wręczono nagrody laureatom konkursu p.n.; „Z kawalerią przez wieki”.

- R E K L A M A -

Tematem konkursu było stworzenie komiksu na podstawie jednej z dwunastu historii opowiadających o kawalerzystach okresu II Rzeczpospolitej, z terenu Powiatu Kutnowskiego. Opowieści zostały zawarte w książce p.t.; „Ułańskie Życiorysy”.

Do oceny przez jury na podstawie regulaminu zakwalifikowano39 uczestników z pięciu szkół z terenu powiatu kutnowskiego i jednej z łowickiego: Szkoła Podstawowa im. Gen. Wł. Andersa w Nowem, Szkoła Podstawowa w Szewcach Nadolnych im. Bohaterów Walk nad Bzurą, Szkoła Podstawowa w Pleckiej Dąbrowie im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty im Ks. Józefa Poniatowskiego, Społeczna Szkoła Podstawowa w Orątkach, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach, Szkoła Podstawowa im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach. Na konkurs wpłynęły ogółem 34 prace.

- R E K L A M A -

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie wiedzy historycznej związanej z regionem kutnowskim, kultywowanie pamięci o polskich kawalerzystach, prezentacja i popularyzacja plastycznej twórczości dzieci i młodzieży.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, które wręczyli: Krzysztof Debich Starosta Kutnowski, Marek Drabik członek Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski i Jacek Gałka Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie.

- R E K L A M A -

Równorzędne pierwsze miejsca zajęli: Agnieszka Fabiszewska i Wiktoria Trupinda (SP w Bielawach, opiekun: Wioletta Charucka), Milena Drabik (SP w Pleckiej Dąbrowie, opiekun: Renata Król) oraz Paulina Bartniak (SP w Nowem, opiekun: Grażyna Sobczyk).

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Sierakowska i Kacper Krzysztoszek (SP w Orątkach, opiekun: Sylwia Sobierańska), Wojciech Dzikowski i Julia Świecka (SP w Nowem, opiekun: Grażyna Sobczyk).

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicach w Sali konferencyjnej Starostwa i zawarte w prezentacji multimedialnej. Wystrój sali w postaci siodeł i oporządzenia kawaleryjskiego, zapewnili i wykonali członkowie Polskiego Klubu Kawaleryjskiego.

Organizatorem przedsięwzięcia był Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie wspólnie ze Stowarzyszeniem Polski Klub Kawaleryjski.

Nagrody dla zwycięzców, prezenty dla indywidualnych uczestników oraz nagrody dla szkół ufundował Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie i Starostwo Powiatowe w Kutnie.

Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Kutnowskiego.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do dzieci i młodzieży z sekcji wokalnej działającej w Młodzieżowym Domu Kultury pod kierunkiem pani Katarzyny Karolak-Rojewskiej za koncert piosenek patriotycznych.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: