(ZDJĘCIA) Krajobraz po zniszczeniach. Administracja cmentarza zapowiada działania

Ostatnia wichura mocno dała się we znaki w całym regionie. Niestety, żywioł nie oszczędził cmentarza parafialnego przy ul. Cmentarnej w Kutnie. Silne podmuchy wiatru powaliły jedno z drzew, które upadło, niszcząc groby. Administracja nekropolii zapowiada działania mające na celu uniknięcie podobnych incydentów w przyszłości.

- R E K L A M A -

Kutnianie, którzy w miniony wtorek odwiedzili cmentarz parafialny przecierali oczy ze zdumienia. Mniej więcej w centralnej części nekropolii zablokowana była jedna z alejek, a wielkie powalone drzewo leżało na kilku grobach. Siła uderzenia była tak duża, że część z nich została całkowicie zniszczona.

– Cmentarz jest ubezpieczony i ruszyła już procedura. Jak tylko będę znał bliższe szczegóły, to poinformuję osoby poszkodowane o dalszych krokach – powiedział Panoramie Radosław Kret, administrator cmentarza przy ul. Cmentarnej w Kutnie.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, w najbliższym czasie z nekropolii wyciętych zostanie wiele drzew, które potencjalnie mogą zagrażać podczas podobnych nawałnic.

– Na tę chwilę mogę powiedzieć, że do wycinki zostało przeznaczonych około 18 drzew. Mamy pozwolenie na takie działania i proszę pamiętać, że administracja sama ich nie wybiera i nie wycina. Potrzebne są odpowiednie zgody – wyjaśnia R. Kret.

- R E K L A M A -

Podczas naszej ostatniej wizyty na cmentarzu, mieszkańcy powiedzieli nam, że wielokrotnie zgłaszali konieczność wycięcia drzew, jednak administracja miała żądać za to dodatkowych opłat.

– Nie, to jest kłamstwo. Administracja nigdy nie wymagała od nikogo żadnych sum za takie działania. Mogę uspokoić, kutnianie nie będą obarczani dodatkowymi kosztami za wycinanie drzew na cmentarzu – dodaje R. Kret. ▪

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: