reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Kto najwięcej wie o bezpieczeństwie na drogach? Znamy zwycięzców policyjnego turnieju

Na początku tego tygodnia odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- R E K L A M A -

Tegoroczne eliminacje odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Uczniowie szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 10 – 12 lat oraz powyżej 12 lat. Na początek 3-osobowe zespoły zmagały się z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem konkursu był tor przeszkód, który uczniowie mieli pokonać na rowerze. Najlepszą drużyną w kategorii 10-12 lat okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie natomiast w kategorii powyżej 12 lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach. Teraz to uczniowie tych szkół będą reprezentowali powiat kutnowski podczas wojewódzkiego turnieju 17 maja w Piotrkowie Trybunalskim.

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie składa serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie Pani Małgorzacie Margulskiej-Haczyk za pomoc w organizacji turnieju. Podziękowania kierujemy również dla Prezydenta Miasta Kutna za ufundowanie nagród rzeczowych dla uczestników. Słowa podziękowania kierujemy także dla OSP Dąbrowszczak, którzy pomogli nam w realizacji etapu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: