reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Kutnianie pomagają w walce z koronawirusem. Rozdali już mnóstwo maseczek!

Członkowie grupy Widzialna Ręka od pewnego czasu zupełnie bezinteresownie pomagają mieszkańcom w walce z koronawirusem. Oferują pomoc starszym osobom, a także szyją maseczki, które trafiły już do wielu instytucji.

- R E K L A M A -

Wolontariuszki z Kutna przygotowały wiele maseczek, które przekazano między innymi: Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kutnie, OSP Dąbrowszczak, Domowi Pomocy Społecznej sióstr Albertynek, Domowi Pomocy Społecznej przy ul. Oporowskiej, kutnowskiemu Bankowi Żywności czy stowarzyszeniu „Nie jesteś sam”.

Punktów ma jednak przybywać. Wiadomo jednak, że maseczki nie trafią do szpitala. Dlaczego?

- R E K L A M A -

– W związku z kolejnymi zaostrzeniami procedur epidemiologicznych, restrykcji wprowadzonych przez rząd oraz decyzji organu prowadzącego, nasz kutnowski szpital nie może przyjąć maseczek wielokrotnego użytku. Ale potrzebujących jest wielu i nadal nasze działania mają wielkie znaczenie. Nasza akcja szycia maseczek trwa… – komentuje Izabella Filipowicz-Stępniak, jedna z administratorek grupy Widzialna Ręka.

Warto dodać, że wszystkie maseczki są poddawane dezynfekcji przez profesjonalną firmę, a także sterylnie zapakowanie.

- R E K L A M A -

Wszystkich chętnych do pomocy w szyciu maseczek czy innej, codziennej pomocy w walce z koronawirusem w Kutnie zapraszamy do grupy WIDZIALNA RĘKA

Zdjęcia: Widzialna Ręka – Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: