(ZDJĘCIA) LED-y na kolejnych przejściach w Kutnie. Będzie bezpieczniej?

- poniżej dalsza część artykułu -

Kutnianie mogą czuć się bezpieczniej na czterech kolejnych przejściach dla pieszych. Wszystko za sprawą doświetlenia „zebr” lampami LED-owymi. W tym roku zmodernizowano już osiem takich miejsc, a to jeszcze nie koniec.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno, w zeszłym tygodniu uruchomione zostało doświetlenie czterech przejść dla pieszych, które mieszczą się przy ul. Kościuszki (jedno na skrzyżowaniu z Dąbrowskiego, drugie na skrzyżowaniu z Chodkiewicza), a także na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Zdrojowej oraz Łęczyckiej i Hoffmanowej.

- poniżej dalsza część artykułu -

Koszt montażu doświetlenia tych czterech przejść dla pieszych to kwota 66 757,48 złotych brutto. Jak zapowiada kutnowski magistrat, w pierwszym kwartale 2021 roku doświetlone mają zostać kolejne „zebry” na Warszawskim Przedmieściu, przy zatoce autobusowej na 3 Maja oraz skrzyżowaniach Skłodowskiej ze Spokojną oraz Mickiewicza ze Słowackiego.

Warto przypomnieć, że na początku tego roku doświetlono przejścia dla pieszych położonych na skrzyżowaniach ulic 29 Listopada/1 Maja, Barlickiego/Witosa, Barlickiego/Nawrot i Barlickiego/Długosza.

- poniżej dalsza część artykułu -

Ponadto miasto w ramach współpracy z konserwatorem oświetlenia ulicznego na terenie miasta firmą Energa Oświetlenie dokonało wymiany 50 opraw oświetleniowych w ul. Troczewskiego (od wiaduktu PKP do Ronda 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty im. ks. Józefa Poniatowskiego) oraz w ul. Wyszyńskiego (od Ronda 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty do ul. Papieża Jana Pawła II).
Przeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama