PanoramaKutna.plSzkolne(ZDJĘCIA) Lekcja głęboko pod ziemią. Uczniowie "Jedynki" z wizytą w kopalni

(ZDJĘCIA) Lekcja głęboko pod ziemią. Uczniowie „Jedynki” z wizytą w kopalni

Uczniowie klasy IIA i IIB ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie ,,przenieśli” sale lekcyjne szkoły głęboko pod ziemię, a zajęcia zamienili na wesołą wędrówkę solnymi korytarzami.

-

Tak, podziemia kłodawskiej Kopalni stanowią idealne miejsce na edukacyjną wycieczkę szkolną, podczas której można rozwijać wyobraźnię i kreatywność uczniów, rozbudzać pasję zwiedzania, ciekawość świata i zachęcać do zdobywania wiedzy przez doświadczenie.

Już na samym początku podróży do krainy Solilandii wszyscy udaliśmy się po specjalne kaski, które miały chronić głowy przed ewentualnymi zagrożeniami. Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej zaczęło się od zjazdu windą na poziom 600 metrów pod powierzchnię ziemi z prędkością… 6m/s! Podczas zjeżdżania pod ziemię wszystkim zatkały się uszy z powodu nagłej zmiany ciśnienia.

reklama

-

W czasie dalszego zwiedzania dzieci poznały sposoby wydobywania soli. Chodziły długimi solnymi korytarzami i dowiedziały się, że sól może być biała, różowa, pomarańczowa, niebieska, zielona, fioletowa.

-

Zwiedziły kapliczkę św. Kingi – patronki górników, zobaczyły wiele figur z soli np. figurkę Skarbnika. Pan przewodnik opowiadał ciekawe legendy związane z kopalnią. Wypatrywaliśmy Soliludka…..ale niestety… widocznie był czymś bardzo zajęty… Wycieczka do Kopalni Soli była pouczająca i dostarczyła nam wielu przeżyć (zwłaszcza wizyta w Grocie Drakuli). Poznaliśmy tajniki ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika, a na koniec każdy otrzymał bryłkę soli. Był także czas na kupienie pamiątek z tego miejsca. Na pewno będą przypominały pobyt w Kopalni Soli w Kłodawie.

Opracowanie: E.Górczyńska/E.Rozmarynowicz/J.Traczyk; Zdjęcia: A.Dębska

reklama

reklama

-

Nie przegap: