reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Miasto wspiera szpital w walce z koronawirusem. Wiceprezydent odpowiada radnemu

Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński zwrócił się do dyrektora Kutnowskiego Szpitala Samorządowego z propozycją wsparcia w zakupach niezbędnego dla pracowników sprzętu ochrony indywidualnej – informuje w mediach społecznościowych Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Ustalono, że miasto zamówi kombinezony ochronne, okulary (gogle), nakładki na buty(ochraniacze), fartuchy jednorazowe, maski bawełniane i rękawice nitrylowe. Sprzęt został dziś przekazany do szpitala. W miarę zgłaszanych potrzeb samorząd będzie realizował kolejne zamówienia – napisał Z. Wdowiak.

Wdowiak odpowiada Stępniewskiemu

Zastępca prezydenta Kutna odniósł się także do wpisu na facebooku radnego Roberta Stępniewskiego.

- R E K L A M A -

– PS. A tak na marginesie, zanim jakikolwiek radny napisze na fb tekst „Może by miasto ze swojej strony wspomogło Nasz kutnowski szpital w tak wyjątkowej sytuacji” to niech zapyta. Bycie radnym zobowiązuje – odpiera zarzuty Wdowiak.

Oficjalny komunikat UM Kutno

Oficjalny komunikat w sprawie pomocy szpitalowi zamieścił już Urząd Miasta Kutno: Niezbędne środki ochrony osobistej posiadające odpowiednie certyfikaty z przeznaczeniem dla personelu medycznego placówki już dzisiaj trafią do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

- R E K L A M A -

Na potrzeby szpitala przekazane zostaną atestowane środki:

  • 1000 szt rękawic nitrylowych
  • 1000 szt ochraniaczy na buty
  • 300 maseczek
  • 300 kombinezonów
  • 300 fartuchów
  • 20 szt okularów ochronnych

Dodatkowo przekażemy szpitalowi około 1000 sztuk jednorazowych maseczek wykonanych przez kutnowską szwalnię. Miasto deklaruje dalsze wsparcie działalności Kutnowskiego Szpitala Samorządowego w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: