reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Muzyczna podróż przez stulecie piosenki w bibliotece

W poniedziałkowy wieczór 27 sierpnia uczestnicy niezwykłego koncertu odbyli muzyczną podróż przez sto lat polskiej piosenki. Koncert wpisał się w obchody stulecia odzyskania niepodległości, toteż nie mogło zabraknąć utworów, które dodawały odwagi, chwaliły bohaterstwo żołnierzy czy były wyrazem buntu i niezgody wobec działań okupanta.

- R E K L A M A -

„My, pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”, „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, „Warszawo ma” i wiele innych piosenek rozbrzmiało w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki publicznej.

  Koncert był nie tylko hołdem oddanym polskiej piosence, ale przede wszystkim opowieścią o wielkiej tęsknocie Polaków do ukochanej wolności, a ta nie jest dana raz na zawsze. Piosenka jest wielką siłą, jest wsparciem w walce, ukojeniem w chwilach niewoli i naszym – Polaków – wiernym towarzyszem bez względu na okoliczności. Jak kalka odbija wszystkie nasze zmagania, koleje historii kraju i narodu, ludzkie problemy i uczucia.

- R E K L A M A -

  Przez stulecie polskiej piosenki przeprowadzili nas wykonawcy – Maciej Maciejewski (aktor teatru Capitol we Wrocławiu) i Agata Daniel (uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie). Muzyczną oprawę zapewnili: Paweł Zielak, Andrzej Zielak i Marcin Janiszewski. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki, zaś wsparcie finansowe przedsięwzięcia zapewniło Starostwo Powiatowe w Kutnie.

info: Biblioteka w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: