(ZDJĘCIA) Na Majdanach powstają mieszkania wspomagane. Zamieszka tu ponad 30 osób

Trwa adaptacja budynku przy ul. Majdany 1 w Kutnie na mieszkania wspomagane. Przebudowa  realizowana jest w ramach projektu unijnego, którego głównym założeniem jest utworzenie Zespołu Mieszkalno-Integracyjnego (22 mieszkania dla 32 osób) z mieszkaniami wspomaganymi dla seniorów, osób niepełnosprawnych i innych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

- R E K L A M A -

Roboty budowlane wykonuje firma Global Systems z Gostynina za kwotę 2,5 mln zł.

Wykonawca prowadzi roboty rozbiórkowe i wyburzeniowe. Wykonano izolację i iniekcję ścian fundamentowych, wykonano podkłady z chudego betonu pod posadzki na parterze wraz z kanalizacją sanitarną – poziomy. Trwają prace związane z wymianą stropu drewnianego na belkowy żelbetowy nad parterem. Obecnie trwa montaż nowej instalacji elektrycznej. Rozpoczęto także ocieplanie ścian zewnętrznych.

- R E K L A M A -
reklama

Na dalszym etapie prac rozpocznie się montaż nowych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania,  urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz roboty związane z murowaniem ścianek działowych na piętrze, wymianą stolarki okiennej i przyłączami kanalizacji sanitarnej i wodociągowej.

źródło: UM Kutno

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: