(ZDJĘCIA) Na tę inwestycję czekano od lat. „Problem z podtopieniami przejdzie do historii”

- poniżej dalsza część artykułu -

Zakończyła się ważna inwestycja na Al. ZHP, na którą od lat czekali kutnianie zamieszkujący tę część miasta. Inwestycja obejmowała budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Ochni.

Wykonawca podczas prowadzonych prac wykonał przewiert rurą stalową do rzeki Ochni. Dodatkowo umocniona została skarpa rzeki przy wylocie kanalizacji. O problemie tworzącym się w tym miejscu wielokrotnie informowali mieszkańcy, którzy musieli uważać na rozlewiska, jakie powstawały w wyniku ulewnych deszczów.

- poniżej dalsza część artykułu -

– Wraz z Tomkiem Rędzikowskim podejmowaliśmy wiele działań by to zadanie zostało jak najszybciej zrealizowane. Myślę, iż problem z podtopieniami przejdzie do historii – podkreśla przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora, który wraz z radnym Tomaszem Rędzikowskim wnioskowali o budowę kanalizacji jeszcze w tym roku.

Po zakończeniu realizacji inwestycji, mieszkańcy mogą już korzystać z odtworzonych parkowych alejek, chodników oraz fragmentu jezdni na Alei ZHP. Ponadto uporządkowane zostały tereny zielone, przy których wykonywane były prace.

- poniżej dalsza część artykułu -

Budowa kanalizacji trwała ponad trzy miesiące. W tym momencie trwają czynności odbiorowe. Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe ELVIS Robert Kaczmarek za kwotę ok. 710 000 zł.

Źródło: UM KutnoPrzeczytaj także:


reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama

reklama