PanoramaKutna.plKutno(ZDJĘCIA) Niech Kutno będzie biało-czerwone! Władze miasta rozdały mieszkańcom flagi

(ZDJĘCIA) Niech Kutno będzie biało-czerwone! Władze miasta rozdały mieszkańcom flagi

Dziś, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości władze Kutna rozdały mieszkańcom kilkaset flag państwowych. – Chcemy, żeby w każdym oknie w mieście była biało–czerwona flaga – komentuje wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Dziś w południe na ul. Królewskiej pojawili się wiceprezydenci Kutna Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, a także naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju Michał Adamski i dyrektor Muzeum Regionalnego w Kutnie Grzegorz Skrzynecki, którzy rozdali mieszkańcom Miasta Róż kilkaset biało–czerwonych flag.

-

Dziś rozdajemy na ul. Królewskiej flagi państwowe. Chcemy żeby w każdym oknie, na każdym balkonie w mieście taka flaga była. Jest to symbolem naszej jedności w tym ważnym dniu i tym ciężkim okresie. Jest to szczególnie ważne, także wywieśmy wszyscy flagi i życzę Państwu, miłego i spokojnego świętowania – mówi Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Kultywujemy tradycję. Co roku rozdajemy około 500 flag, w tym roku też kilkaset. To jest najważniejsze, polska biało–czerwona flaga od pokoleń jednoczy Polaków i wierzę, że w tym roku również tak będzie – komentuje Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju w UM Kutno.
-

Nie przegap: