reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Nietypowa akcja policji i ITD w Kutnie

Policjanci ruchu drogowego kutnowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.

- R E K L A M A -

Ich celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

9 kwietnia 2019 roku od wczesnych godzin rannych do godz. 14.00 na terenie Kutna policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „SMOG”.

- R E K L A M A -

Działania te pozwalają na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów niesprawnych technicznie, a w szczególności emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. Prowadzona akcja ma również charakter edukacyjny.

Policjanci przypominali kierującym, że smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego, ale także niesprawnych technicznie aut i złej jakości ich spalin. Podczas kontroli wykorzystywano dymomierz do badania pomiaru zadymienia spalin emitowanych przez pojazdy wyposażone w silniki wysokoprężne diesla.

- R E K L A M A -

Kontroli poddano 10 pojazdów w tym 5 samochodów ciężarowych oraz 5 pojazdów komunikacji publicznej. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: