(ZDJĘCIA) Nowe atrakcje na Placu Wolności i Rynku Zduńskim. Wszystkie wystartują przed świętami

W ostatnim czasie krajobraz centrum Kutna zmienił się nie do poznania, a to dopiero początek przemian. Dziś miejski krajobraz wzbogacił się o kolejne nowe atrakcje, idealne na cieplejsze dni.

Dziś za oknem prawdziwa wiosna, a wysokie jak na marzec temperatury sprawiły, że większa liczba kutnian wybrała się na spacer. Kutnianie przebywający w ścisłym centrum mogli zostać zaskoczeni nowymi atrakcjami – fontannami.

- R E K L A M A -

Nowe fontanny – a w ścisłym centrum jest ich aż pięć – w pierwotnym założeniu miały zostać uruchomione na przełomie kwietnia i maja. Wodne atrakcje wystartowały jednak wcześniej.

W środę ruszyła fontanna na Rynku Zduńskim, a także „wodospad” na ścianie parkingu od południowej strony Placu Wolności. W kolejnych dniach, do świąt, uruchomione zostaną pozostałe fontanny – także na górnej płycie Placu Wolności.

- R E K L A M A -

Dziś faktycznie okazało się, że uda się uruchomić fontanny szybciej, niż przewidywano. Żeby sprawić mieszkańcom miłą niespodziankę, będą one już działały wszystkie na święta. Chcemy pokazać ten plac w trochę innym świetle, tak aby było już widać, że to plac na którym można się spotykać i miło spędzić czas – powiedział Panoramie Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

Niebawem magistrat zaprezentować ma także to, jak wyglądać będą liczne zielone nasadzenia na płycie Placu Wolności. „Cały czas czekamy na aranżację zieleni przygotowywane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów” – dodaje Klimaszewski.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: