(ZDJĘCIA) Nowy sprzęt trafił do kutnowskiego szpitala

Kutnowski szpital otrzymał kolejny nowy sprzęt – w ramach umowy z Wojewodą Łódzkim, a także w ramach zadania współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Kutnowski Szpital Samorządowy w ramach umowy z Wojewodą Łódzkim – Tobiaszem Bocheńskim pozyskał kolejny sprzęt przeznaczony do diagnostyki i leczenia pacjentów zakażonych wirusem COVID-19.

- R E K L A M A -

W ramach umowy Nr WBiZK/71/2020 z dnia 14 grudnia 2020 roku regulującej kwestie związane z uruchamianiem i rozliczaniem z dotacji celowej udzielonej z budżetu państwa na wsparcie realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 Powiat Kutnowski pozyskał kwotę 98 751,61 zł na zakup sprzętu medycznego.

Kutnowska placówka medyczna wzbogaciła się o 20 sztuk przepływomierzy podwójnych tlenu, wideolaryngoskop oraz środki ochrony indywidualnej – informuje Jolanta Pietrusiak, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego z Agencji Rezerw Materiałowych, za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego trafiły dwa urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, pulsoksymetry, worki AMBU, dozowniki do tlenu oraz środki ochrony indywidualnej, wśród których znajdowały się: półmaski filtrujące, maseczki medyczne, czepki ochronne oraz rękawiczki nitrylowe.

– Dziękujemy Wojewodzie Łódzkiemu za otrzymane wsparcie. Szczególne znaczenie ma dla szpitala otrzymany sprzęt medyczny, a zwłaszcza urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zdecydowanie wpłyną na proces leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

Z kolei 5 stycznia 2021 roku Zarząd Powiatu Kutnowskiego dokonał przekazania sprzętu medycznego w postaci respiratora z kompresorem i dwoma akumulatorami dla „Kutnowskiego Szpitala Samorządowego” Sp. z o.o. w Kutnie. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: