(ZDJĘCIA) Nowy sprzęt w kutnowskim szpitalu. Kosztował ponad 240 tys. złotych

W dniu 16 grudnia 2019 roku w siedzibie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o. o. w Kutnie dokonano przekazania sprzętu medycznego w postaci kardiomonitora oraz aparatu do znieczulania ogólnego.

- R E K L A M A -

Zarząd Powiatu reprezentowali: Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Jolanta Pietrusiak – Członek Zarządu Powiatu, Marek Kubasiński – Członek Zarządu Powiatu. Uroczystego poświęcenia sprzętu medycznego dokonał ksiądz kapelan Roman Wójcik. Nad całością wydarzenia czuwali lekarze, pielęgniarki i personel medyczny Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

W uroczystości uczestniczył także Tadeusz Woźniak – Poseł na Sejm RP, pomysłodawca realizowanego projektu, w ramach którego w dniu 26 września 2019 roku Powiat Kutnowski podpisał z Ministrem Sprawiedliwości umowę o nr DFS-III.7211.260.2019 na zakup ww. sprzętu medycznego. Umowę darowizny na przekazanie sprzętu pomiędzy Powiatem Kutnowskim a Kutnowskim Szpitalem Samorządowym Sp. z o. o. w Kutnie podpisali: Andrzej Pietruszka – Prezes Zarządu „KSS” Sp. z o.o. w Kutnie oraz Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski i Jolanta Pietrusiak – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

Kardiomonitor i aparat do znieczulania został uruchomiony i posiada wszelkie niezbędne certyfikaty. Personel medyczny został przeszkolony do obsługi nowego sprzętu. Będzie on używany do ratowania życia i zdrowia mieszkańców powiatu kutnowskiego.

Łączna wartość przekazanego kardiomonitora i aparatu do znieczulania ogólnego to 244 080,00 zł. Zadanie współfinansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, realizowane w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

- R E K L A M A -

Projekt, w ramach którego pozyskano niniejszy sprzęt dotyczy zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacji skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: