reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) „Odjazdowy Bibliotekarz” przejechał przez powiat

Szósta edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” odbyła się w miniony weekend. Organizatorami Rajdu było Stowarzyszenie Przyjaciół Biblioteki w Kutnie oraz obie kutnowskie biblioteki – Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Łodzi Filia w Kutnie i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie.

Uczestnicy przejechali 25 kilometrową trasę do Mieczysławowa i z powrotem. Przejazd poprowadził Bogumił Gołaszewski z kutnowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz członkowie Bike Club Kutno. Rajd nawiązywał do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapalono znicz pod pomnikiem poświęconym mieszkańcom gminy Krzyżanów poległym w walce 1914 – 1921.

- R E K L A M A -

Zwiedzano Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieczysławowie – szkołę z ponad stuletnią tradycją. Historię szkoły przedstawiła jej dyrektor Danuta Krawczyk i Andrzej Olewnik regionalista z kutnowskiej Biblioteki. Uczestnicy obejrzeli izby pamięci regionalnej, uczestniczyli w quizie historycznym „Sto lat temu” i muzycznym konkursie „Jaka to pieśń?” Były również zabawy sportowe i piknik.

Piękna pogoda, liczne atrakcje i życzliwe przyjęcie przez szkołę sprawiło, że rajd trwał dłużej niż zaplanowano. W doskonałych humorach wszyscy dojechali na parking przed kościołem na Łąkoszynie.

- R E K L A M A -

 

Zobacz więcej zdjęć

- R E K L A M A -

źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: