reklama

(ZDJĘCIA/WIDEO) Ogromne wsparcie i pomoc dla Damiana. Takiej akcji jeszcze nie było!

Od słów do czynów – dziś w Wierzbiu pod batutą Przemysława Tobolczyka pojawiło się kilkanaście osób, które czynnie włączyły się w pomoc Damianowi, o którego tragicznej sytuacji pisaliśmy w piątek na łamach Panoramy.

- R E K L A M A -

Jestem naprawdę w pozytywnym szoku, bo zainteresowanie jest ogromne. Co chwilę przyjeżdżali ludzie i obdarowywali Damiana. Po raz kolejny „Połączył nas jeden cel”, ale tym razem w wyjątkowej formie. To największy ruch społeczny w okolicy, nigdy chyba takiej akcji nie było – komentował Przemysław Tobolczyk, inicjator pomocy dla Damiana.

Mieszkańcy Kutna i okolic, a także między innymi miejscy radni Robert Stępniewski i Tomasz Rędzikowski, pomagali dziś w wynoszeniu gruzu i złomu z rozpadającego się domu czy sprzątaniu podwórka. W akcji były nie tylko ludzkie ręce, ale także ciężki sprzęt.

- R E K L A M A -

Damian otrzymał wiele darów – mebli, ubrań i innych potrzebnych do życia rzeczy.

Jutro ma rozpocząć się generalny remont domu. Organizatorzy całego przedsięwzięcia w najbliższym czasie będą – przy pomocy prawników – chcieli wyjaśnić sytuację prawną dotyczącą własności nieruchomości w Wierzbiu.

- R E K L A M A -

Dziękuję Karolowi Szymańskiemu z ArtLejdis, który wziął na siebie większą część remontu i pomaga finansowo. Dziękuję również wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w dzisiejszą akcję, dzwonią, piszą i wspierają całe przedsięwzięcie. To coś wielkiego i niesamowitego – dodaje Przemysław Tobolczyk.

Wszystkie osoby, które chcą wyciągnąć pomocną dłoń do Damiana, mogą kontaktować się pod nr tel 663 323 250 lub redakcja@panoramakutna.pl.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: