reklama
reklama

[ZDJĘCIA] Pali się dom, na miejscu kilka zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza

Około godziny 19.00 w powiecie kutnowskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej oraz policja.

Tuż po godzinie 19 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Dąbrowicach. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Kutna, Dąbrowic i Grochowa. Pojawiła się także policja.

- R E K L A M A -

Jak powiedział w rozmowie z Panoramą mł. ogniomistrz. Marcin Maćkowiak, dyżurny operacyjny KP PSP w Kutnie, w budynku mieszkalnym doszło do pożaru na poddaszu. Dwoje lokatorów samodzielnie ewakuowało się przed przyjazdem strażaków.

– Na szczęście nikt nie został poszkodowany, nikomu nic się nie stało. Obecnie strażacy dogaszają pożar i dokonują rozbiórki nadpalonych elementów budynku. Jako wstępną i prawdopodobną przyczynę wybuchu pożaru przyjęliśmy nieszczelność przewodu kominowego – wyjaśnia M. Maćkowiak.

- R E K L A M A -

Władze gminy pomagają lokatorom

Po otrzymaniu informacji o pożarze na miejsce natychmiast udała się wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska, która zapowiada, że pomoże rodzinie, której dom dziś stanął w ogniu.

– W tej chwili udzielamy doraźnej i psychologicznej pomocy mieszkańcom. Znaleźli się w trudnej sytuacji i mogą liczyć na pomoc ze strony gminy – powiedziała Panoramie D. Dąbrowska.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: