REKLAMA
niedziela, 3, lipiec 2022
REKLAMA

[ZDJĘCIA] Pali się dom, na miejscu kilka zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza

Około godziny 19.00 w powiecie kutnowskim doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Trwa akcja gaśnicza. Na miejscu jest kilka zastępów straży pożarnej oraz policja.

poniżej dalsza część artykułu

Tuż po godzinie 19 do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Dąbrowicach. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Kutna, Dąbrowic i Grochowa. Pojawiła się także policja.

Jak powiedział w rozmowie z Panoramą mł. ogniomistrz. Marcin Maćkowiak, dyżurny operacyjny KP PSP w Kutnie, w budynku mieszkalnym doszło do pożaru na poddaszu. Dwoje lokatorów samodzielnie ewakuowało się przed przyjazdem strażaków.

poniżej dalsza część artykułu

– Na szczęście nikt nie został poszkodowany, nikomu nic się nie stało. Obecnie strażacy dogaszają pożar i dokonują rozbiórki nadpalonych elementów budynku. Jako wstępną i prawdopodobną przyczynę wybuchu pożaru przyjęliśmy nieszczelność przewodu kominowego – wyjaśnia M. Maćkowiak.

Władze gminy pomagają lokatorom

Po otrzymaniu informacji o pożarze na miejsce natychmiast udała się wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska, która zapowiada, że pomoże rodzinie, której dom dziś stanął w ogniu.

– W tej chwili udzielamy doraźnej i psychologicznej pomocy mieszkańcom. Znaleźli się w trudnej sytuacji i mogą liczyć na pomoc ze strony gminy – powiedziała Panoramie D. Dąbrowska.reklama

Warto przeczytać:

reklama