(ZDJĘCIA) Paulina Matysiak zaprezentowała „Pakt dla Kutna”

W ostatnim dniu kampanii wyborczej Paulina Matysiak, jedynka na liście Lewicy, podczas konferencji prasowej w Mieście Róż zaprezentowała Pakt dla Kutna.

- R E K L A M A -

Cieszę się, że możemy się spotkać na ostatniej mojej konferencji w Kutnie. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o propozycjach dla naszego miasta, ale też dla miast w regionie. „Pakt dla Kutna” to jest 5 propozycji dla mieszkańców miasta, ale także dla mieszkańców, którzy żyją na terenie powiatu kutnowskiego, czy w pobliżu Kutna – mówiła Paulina Matysiak.

Oto „Pakt dla Kutna”, który omówiła liderka Lewicy:

- R E K L A M A -

Wiadukt w Kutnie łączący dzielnicę przemysłową Sklęczki z ulicą Grunwaldzką.

„Jest to bardzo duża inwestycja, która nie jest możliwa do sfinansowania tylko z budżetu miasta i jako przyszła posłanka będę chciała zabiegać o to, aby państwo i państwowe spółki (tak jak w przypadku PKP TLK), powinny interweniować, lobbować i starać się o to, żeby ten wiadukt powstał. Wszyscy wiemy jakie mamy korki, zwłaszcza w godzinach szczytu. Jest to inwestycja, która z pewnością w Kutnie jest potrzebna i niezbędna”

- R E K L A M A -
reklama

Nowe mieszkania w Kutnie

„W Kutnie borykamy się z dużym problemem mieszkaniowym. Mieszkań brakuje, są drogie. Jako Lewica chcemy powołać państwowe przedsiębiorstwo, państwową spółkę, która mieszkania budowałaby na terenach skarbu państwa. Tanie mieszkania, 20zł za m2 na wynajem maksymalnie. Mieszkania z możliwością zakupu za cenę ich budowy”

reklama

Poradnia geriatryczna w Kutnie i oddłużenie kutnowskiego szpitala

„Będę zabiegała o to, żeby w każdym powiecie pojawiła się poradnia geriatryczna. Nasze społeczeństwo się starzeje, mamy coraz więcej osób starszych i najmniej geriatrów jeżeli chodzi o wskaźniki w całej Europie. Z tym się wiąże kolejny problem. Fatalny stan ochrony zdrowia i fatalny stan naszego szpitala, który jest zadłużony na 35 milionów złotych. Zdecydowanie wymaga interwencji. Mówi się o zwolnieniach nawet kilkudziesięciu osób. Nie możemy sobie pozwolić, żeby dopuścić do sytuacji, że nie ma nas kto leczyć”.

reklama

Rozbudowa poczty i poprawa usług pocztowych – koniec z dewocjonaliami na poczcie!

„Chcemy poprawić jakość usług publicznych, także pocztowych. Rozbudowa poczty i poprawa usług, a także koniec z dewocjonaliami na poczcie. Lewica jasno stoi po stronie świeckiego państwa i w urzędowych, państwowych placówkach sprzedawanie dewocjonaliów, religijnych książek nie powinno mieć miejsca. Idąc na pocztę chcemy jak najszybciej wysłać list, odebrać przesyłkę, opłacić rachunki, a nie zajmować się zakupem wszystkiego”

reklama

Koniec ze smogiem – wymienimy piec węglowe na niskoemisyjne z dofinansowaniem 99%

„Koniec ze smogiem. Rozpoczął się już sezon grzewczy, robi się coraz chłodniej. Chcemy jako Lewica wprowadzić kompleksowy program wymiany pieców z węglowych na nisko emisyjne. Będę zabiegać o to, by to dofinansowanie było jak największe, żeby osoby, których nie stać na zakup pieca, mogły sobie na tą wymianę pozwolić”

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: