Wiadomości KutnoRegion(ZDJĘCIA) Piękna inicjatywa w Żychlinie, przekazali zabawki dla dzieci chorych na raka

(ZDJĘCIA) Piękna inicjatywa w Żychlinie, przekazali zabawki dla dzieci chorych na raka

Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie zabawek rodzicom 10-letniej Nadii, która rozpoczęła akcję zbierania zabawek dla dzieci przebywających na oddziale onkologicznym.

W gminie Żychlin akcję rozpoczęła Renata Dziuba, która dodaje, że tematem zainteresowała się po obejrzeniu reportażu w telewizji TVN.

- Reklama -

Do inicjatywy dołączyli Druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy przez ponad miesiąc w mobilnych punktach zbierali zabawki i przybory szkolne. Jak dodają przedstawiciele Żychlińskiego Domu Kultury, w piątek zakończyła się zbiórka zabawek dla dzieci, którą prowadziliśmy na rzecz dzieci z Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

- Reklama -

„Zbiórkę zorganizowaliśmy zainspirowani historią Nadii Totoń, która pomimo swojej choroby, zapoczątkowała akcję zbierania zabawek dla innych dzieci leczących się onkologicznie” – komentuje ŻDK.

W działania zaangażowali się także członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy zorganizowali mobilne punkty zbiórki w Żychlinie, Pacynie, Gostyninie, Kutnie, Krośniewicach.

- Reklama -

Źródło: UG Żychlin, ŻDK


- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: