reklama

(ZDJĘCIA) Piękne jubileusze Państwa Ujazdowskich, Wojtczaków i Galusów. Jaki jest sekret udanego małżeństwa?

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miały miejsce uroczystości jubileuszu Złotych Godów. W miniony piątek i sobotę jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Danuta i Edward Ujazdowscy, Grażyna i Stanisław Wojtczakowie oraz Helena i Marek Galusowie. Z tej okazji Prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W takcie tych wspólnych lat u Jubilatów z pewnością przewijały się radości i smutki, troski i obowiązki, ale każdego dnia wypełniają złożone pięćdziesiąt lat temu przyrzeczenie.

- R E K L A M A -

W słowach skierowanych do czcigodnych Jubilatów Prezydent Burzyński pogratulował wspólnie spędzonych lat oraz podziękował za zaangażowanie w życie społeczno-kulturalne miasta.

Jubilaci Złotych Godów Państwo Ujazdowscy to mieszańcy Kutna, którzy ślubowanie złożyli 26 marca 1970 roku w Radziejowicach. Pani Danuta jako nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2, wychowała wiele pokoleń najmłodszych mieszkańców Kutna. Zaangażowana w sprawy oświaty przez wiele lat pełniła ważne funkcje w Zarządzie Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podejmowała też różne inne działania na rzecz społeczności lokalnej w ramach członkostwa w kutnowskim oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej czy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Pan Edward zawodowo związany był z Fabryką Maszyn Rolniczych „KRAJ”. Ich wspólną pasją jest malarstwo i turystyka.

- R E K L A M A -

Są szczęśliwymi rodzicami synów: Pawła i Tomasza. Doskonale odnajdują się również w roli dziadków wnucząt: Jana, Zosi, Marka i Kingi. Niezmiennie od 50-ciu lat darzą się wielką miłością i szacunkiem.

Państwo Grażyna i Stanisław Wojtczakowie przysięgę małżeńską złożyli 29 listopada 1969 roku w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. To emerytowani pracownicy Fabryki Maszyn Rolniczych „KRAJ” oraz Zakładów Metalurgicznych w Kutnie. Państwo Wojtczakowie wieloletnim stażem małżeńskim i wzajemnym poszanowaniem dają wspaniały przykład córkom: Beacie i Annie oraz wnuczkom: Paulinie, Ewelinie, Karolinie, Patrycji.

- R E K L A M A -

Czas wolny poświęcają swoim prawnukom: Julii, Antosiowi, Nadii, Szymonowi i Amelce. Pani Grażyna zawsze pomocna i oddana rodzinie, obecnie pochłonięta jest opieką nad prawnukami, co sprawia jej wielką satysfakcję i szczęście. Pan Stanisław jest pasjonatem wędkarstwa oraz rzeźbiarstwa i wypalania w drewnie. Ich recepta na udany związek to akceptacja tego, co przyniesie los.


Państwo Helena i Marek Galusowie ślubowali 11 kwietnia 1970 roku w kutnowskim USC. Małżonkowie oprócz obowiązków zawodowych podejmowali z zaangażowaniem służbę na rzecz wspólnoty samorządowej. Pani Helena sprawowała dwukrotnie mandat posła na sejm w latach 1980 – 1989 jako poseł bezpartyjny. Natomiast pan Marek pełnił funkcję Radnego Rady Miasta Kutno kadencji 1994 – 1998 oraz Zastępcy Prezydenta Miasta w latach 1998 – 2002.

Państwo Galusowie dochowali się synów: Piotra i Łukasza. Są szczęśliwymi dziadkami Karoliny, Michaliny, Piotra, Juliusza i Natalii. Jak podkreśla Jubilat receptą na długoletni i szczęśliwy związek jest cierpliwość, wyrozumiałość, umiejętność wybaczania. Zdaniem pani Heleny najważniejszym jest być po prostu przyzwoitym człowiekiem. Zrozumienie, wspólna miłość powoduje, że chce się być razem. A przesłanie do młodych ludzi jest następujące: ” … Trzeba się nauczyć cieszyć każdym dniem”.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

Źródło: UM Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: