reklama
reklama

Pijany kierowca uderzył w auto i uciekł. „Potencjalny zabójca” złapany dzięki czujności mieszkańca

Dzięki czujności mieszkańca Kutna nietrzeźwy sprawca kolizji kierujący fordem trafił w ręce stróżów prawa. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Rosnąca świadomość społeczna oraz współpraca z policją owocują poprawą bezpieczeństwa na drogach.

- R E K L A M A -

Dwa lata więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów minimum przez 3 lata, dotkliwa kara finansowa – czasem nawet takie wyroki nie odstraszają przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa kierowcy, dzięki któremu nietrzeźwy kierujący – sprawca kolizji został wyeliminowany z ruchu.


26 lutego 2020 roku około godz 9.00 do dyżurnego kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul 29-go Listopada. Jak się okazało, kierowca forda wyprzedzając kilka pojazdów w rejonie skrzyżowania z ulicą Okrzei uderzył w skręcającego w lewo seata. Ford nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia, po czym uderzył w zaparkowanego przy jezdni opla. Przesunięty uderzeniem opel uderzył w zaparkowane przed nim audi. Sprawca kolizji odjechał w kierunku ul. Toruńskiej.

- R E K L A M A -

Świadek zdarzenia pojechał za sprawcą informując telefonicznie dyżurnego policji o kierunku ucieczki mężczyzny. Kierowca forda zatrzymał się na parkingu przy ul. Toruńskiej. Świadek zdarzenia nie dopuścił, aby mężczyźni siedzący w fordzie uciekli przed przyjazdem policji. Mundurowi zbadali 26-letniego kierowcę forda na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał 0,9 promila w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.


W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 26-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Dzięki interwencji przypadkowego świadka wyeliminowany z ruchu został pirat drogowy i potencjalny zabójca na drodze. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Źródło: KPP Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: