(ZDJĘCIA) PKN Orlen wspiera lokalne inicjatywy. W Szczycie powstanie plac zabaw

PKN ORLEN przyznał 2,1 mln złotych na rozwój społeczności lokalnych w ramach drugiej edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi” Fundacji ORLEN. W ciągu dwóch edycji na wsparcie lokalnych inicjatyw przeznaczono łącznie ponad 4 mln złotych, które trafiły do blisko 580 organizacji. Skorzystała na tym między innymi Szkoła Podstawowa w Szczycie, gdzie wkrótce powstać ma nowoczesny plac zabaw.

- R E K L A M A -

„Moje miejsce na Ziemi” to ogólnopolski konkurs, w którym niezależni eksperci oceniają inicjatywy, mające na celu rozwój lokalnych społeczności. Finalnie wnioski rozpatruje Komisja Programowa, w skład której wchodzą przedstawiciele PKN ORLEN i jego korporacyjnej Fundacji. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej w Szczycie złożyło wniosek dotyczący budowy placu zabaw i zyskało przychylność organizatorów.

Lokalne społeczności pokazały siłę i do programu wpłynęło ponad 2100 wniosków, czyli prawie dwa razy więcej niż w ramach ubiegłorocznej edycji. Ze względu na wysoką jakość zgłoszeń, wybór laureatów był bardzo trudny. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował zwiększyć pulę o kolejne 100 tys. złotych – mówi Katarzyna Różycka, Prezes Zarządu Fundacji ORLEN.

- R E K L A M A -

PKN ORLEN aktywnie angażuje się we wsparcie prospołecznych inicjatyw. Dlatego tylko w 2018 r. na realizację celów statutowych Fundacja ORLEN przeznaczyła blisko 32,5 miliona złotych. Zdecydowana część tej kwoty, bo prawie 24 miliony złotych, pochodziły z darowizn PKN ORLEN. Z kolei spółki z GK ORLEN na wsparcie Fundacji przeznaczyły ponad 3,5 miliona złotych.

fot. Fundacja Orlen

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: