reklama
  • Tadeusz Gajda Senat

(ZDJĘCIA) Pluszowe misie będą służyć w kutnowskiej policji

Od dziś 300 pluszowych misi zaczęło służbę w kutnowskiej policji. Maskotki, sfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutno będą jeździć na interwencje razem z funkcjonariuszami. Pluszowe misie staną się swoistym rodzajem apteczki pierwszej pomocy psychologicznej.

- R E K L A M A -

Celem akcji jest wsparcie psychologiczne, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa oraz zminimalizowanie stresu u dzieci, które zostały poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych lub innych niebezpiecznych zdarzeniach takich jak np. przemoc domowa. Misie mają odwrócić uwagę od tego co dzieje się dookoła, być „pocieszaczem”.

Przykre wydarzenie może pozostawić też w psychice dziecka trwały ślad. Kontakt z dziećmi po traumatycznych przeżyciach (a nieraz także w ich trakcie) mają często jako pierwsi policjanci. Wiele ich interwencji związanych jest z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom pokrzywdzonym przestępstwem lub będącym świadkami tragedii.

- R E K L A M A -

Pluszowego przyjaciela policjanci przekazywać będą dzieciom dotkniętym problemem przemocy domowej lub podczas wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Taki przyjaciel ułatwi mu przetrwanie całej sytuacji, stanie się źródłem psychicznego oparcia. Będzie czymś pozytywnym, na czym dziecko będzie mogło skupić swoją uwagę.

Miś nie ma swojej nazwy lub imienia. Dziecko, do którego przytulanka trafi w trudnej sytuacji, samo nazwie swojego przyjaciela. 300 maskotek zostało sfinansowanych przez Prezydenta Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

Nie przegap: