(ZDJĘCIA) Pobili mężczyznę w centrum Kutna. Trzech sprawców w rękach policji

Kutnowscy policjanci zatrzymali trzech napastników, którzy pobili mężczyznę w centrum miasta. Okazali się nimi 17-letni mieszkańcy Kutna. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. [AKTUALIZACJA]

- R E K L A M A -

22 stycznia 2021 roku około godziny 20.40 do oficera dyżurnego policji w Kutnie trafiła informacja o pobiciu mężczyzny na ulicy Podrzecznej. Na miejsce skierowano  policjantów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kilkanaście minut wcześniej przed jednym ze sklepów podszedł do niego znany mu mężczyzna w towarzystwie kilku osób, zaczął go zaczepiać i mu ubliżać.

Pokrzywdzony był w towarzystwie koleżanek i nie chcąc wdawać się w utarczki słowne postanowił odejść. Grupa mężczyzn nie odpuściła i poszli za nim. W pewnym momencie znany mu mężczyzna wraz z dwoma kolegami zaczęli go szarpać, uderzać rękoma i kopać nogami po ciele. Pokrzywdzonemu udało się wyrwać i uciec. Został jednak ranny.

- R E K L A M A -

Świadkowie zdarzenia wezwali pogotowie, które udzieliło pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Policjanci po przybyciu na miejsce od razu rozpoczęli poszukiwanie napastników. Na jednej z ulic śledczy z kutnowskiej komendy zauważyli mężczyznę, który przez pokrzywdzonego opisywany był jako jeden ze sprawców pobicia.

Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Został zatrzymany po krótkim pościgu pieszym. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec naszego miasta. W chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

- R E K L A M A -

25 stycznia 2021 roku dzięki wnikliwej analizie materiałów i intensywnej pracy policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zostali zatrzymani kolejni dwaj współsprawcy pobicia, również 17-latkowie. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu w trybie chuligańskim. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kutno- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: