(ZDJĘCIA) „Pociąg do Wolności” w SOSW nr 1 w Kutnie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie uczczono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uroczystą akademią pt. „Pociąg do Wolności”.

- R E K L A M A -

Dyrektor Ośrodka, pan Grzegorz Chojnacki powitał przybyłych gości – panią Iwonę Kaca, dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie, uczniów, Rodziców oraz nauczycieli. Wprowadził całą społeczność w zagadnienie niepodległości oraz podkreślił wagę pielęgnowania tradycji narodowej , czczenia jej symboli i godne ich prezentowanie. Następnie uroczyście odśpiewano cały hymn państwowy.

Po oficjalnym wstępie najmłodsi wychowankowie Ośrodka wyruszyli „Pociągiem do Wolności” w symboliczną podróż. Na swej drodze zatrzymywali się przy kilku stacjach, przedstawiających ważne dla historii naszego kraju wydarzenia. Były to stacje Niewola, Powstania, I Wojna Światowa oraz najważniejsza, barwna i wesoła Wolność. Każdej stacji towarzyszyły tematycznie powiązane wiersze, pieśni patriotyczne oraz słowne komentarze prezentowane przez uczniów. Młodzi artyści godnie odtworzyli historię Polski w drodze do wolności. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość opanowała podniosła atmosfera. Każdy odczuł, jak ważna dla Polaka jest wolność i miłość do Ojczyzny.

- R E K L A M A -

Na zakończenie miłe i ciepłe słowa uznania do występującej młodzieży skierowała pani Iwona Kaca.

źródło: SOSW nr 1 w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: