(ZDJĘCIA) Początek roku szkolnego w dobie koronawirusa. Kolejki i nerwy rodziców

To będzie niecodzienny i trudny rok szkolny – dziś pod niektórymi kutnowskimi szkołami ustawiały się długie kolejki. Wszystko przez reżim sanitarny wprowadzony w związku z pandemią koronawirusa.

Sytuacji sanitarna sprawiła, że szkoły musiały wprowadzić specjalne restrykcje związane z wstępem do placówek. Przez to tworzą się spore kolejki i pojawia się zdenerwowanie rodziców.

- R E K L A M A -

– To, co dzieje się dziś pod szkołami to jakaś paranoja. Żeby zostawić dziecko pod drzwiami szkoły, gdzie jest odbierane przez osoby ze szkoły, trzeba chyba przyjechać o 5 rano, bo wtedy nie ma jeszcze „godzin szczytu”. Nie wyobrażam sobie, że tak dalej będzie to funkcjonowało – denerwuje się pan Adam, który poinformował nas o sytuacji spod SP nr 1.

W związku z reżimem sanitarnym na przykład w Szkole Podstawowej nr 1 wejście do placówki odbywa się aż pięcioma wejściami od ul. Zamoyskiego, Sobieskiego i Teligi. Przed szkołą ustawiają się spore kolejki.

- R E K L A M A -

„Uczniowie wchodzą na teren i do budynku szkoły pojedynczo w maseczkach lub przyłbicach (zasłaniając usta i nos). Przed wejściem dezynfekują ręce i przechodzą do odpowiedniej sali lekcyjnej z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego” – informują Jarosław Koszański, dyrektor „Jedynki”.

W zależności od wieku, uczniowie spotykają się z wychowawcami oddziałów w holu i przechodzą do przydzielonej sali lub (w przypadku pierwszaków) po wejściu kierują się na halę sportową i zajmują wolne miejsce siedzące, rodzic zajmuje miejsce za swoim dzieckiem. Po krótkiej części ogólnej przechodzą wraz z wychowawcami do wyznaczonej sali lub pozostają w hali.

- R E K L A M A -

Podobne procedury obowiązują w pozostałych kutnowskich podstawówkach. Czytelnicy informowali nas o kolejkach także pod Szkołą Podstawową nr 9 w Kutnie. O sytuacji będziemy informować.

Liczby dotyczące roku szkolnego 2020/2021 w Kutnie

Dane ogólne dot. przedszkoli miejskich:

1124 dzieci – ogólna liczba dzieci przyjętych po rekrutacji w kwietniu 2020
1093 dzieci – ogólna liczba dzieci przyjętych od 1 września 2020
50 oddziałów przedszkolnych
31 rezygnacji – rodzice podjęli decyzję, że nie poślą dziecka do przedszkola

6 latki (rocznik 2014) – mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego
332 6-latków realizuje to przygotowanie w przedszkolu, a 60 dzieci 6-letnich realizuje ten obowiązek w p. przedszkolnych w SP nr 4,5 i 6. Łącznie 392 dzieci

Dane ogólne dot. Szkół Podstawowych:

3057 – ogólna liczba uczniów od 1 września 2020
140 – oddziałów
344 uczniów – rozpocznie naukę w 1 klasie
343 uczniów w klasie VIII
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: