reklama
  • Tadeusz Woźniak Sejm

(ZDJĘCIA) Policja dba o bezpieczeństwo uczniów

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, kutnowska policja rozpoczęła na drogach naszego powiatu działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

- R E K L A M A -

Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach po okresie wakacyjnego „luzu” oraz nauka bezpiecznego poruszania się, po często ruchliwych drogach, którymi dzieci udają się do szkoły. Przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

W ramach tych działań 3 września na przejściach dla pieszych w obrębie Szkoły Podstawowej nr 7 w Kutnie policjanci z kutnowskiej komendy wspólnie z uczniami z liceum mundurowego propagowali bezpieczną drogę do szkoły i uczyli najmłodszych prawidłowego przechodzenia przez przez przejście dla pieszych, a także rozdawali odblaski, które spełniają ważną rolę w zakresie bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

W celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do szkół.

Funkcjonariusze będą kontrolować sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach. Na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć również ci kierowcy, którzy wyprzedzać będą w rejonach przejść dla pieszych lub też znajdować się będą pod wpływem alkoholu.

- R E K L A M A -

Jednocześnie przypominamy rodzicom, że nie mogą czuć się zwolnieni z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa swym pociechom. Odprowadzając dziecko do szkoły powinni oni pokazać dzieciom nie najkrótszą, a najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Tą drogą wspólnie z dziećmi powinni kilkakrotnie przejść utrwalając prawidłowe zachowania w drodze do szkoły i zwracając uwagę na zagrożenia związane z ruchem drogowym.

źródło: KPP Kutno

Nie przegap: