reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Policja i wojsko na ulicach Kutna. Ruszyły wspólne patrole służb

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawiły się na ulicach Kutna. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa. Wspólne służby to głównie monitorowanie sytuacji związanej z przemieszczaniem się osób.

Stan epidemii to dla każdego z nas test na odpowiedzialność. Wprowadzone nakazy i obostrzenia, mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, policjanci czuwają nad przestrzeganiem obowiązujących przepisów. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia.

- R E K L A M A -

„Na ulicach Kutna pojawiły się wspólne patrole policjantów oraz żołnierzy WOT z 92 Batalionu Lekkiej Piechoty w Kutnie. Mundurowi przede wszystkim zwracają uwagę na osoby przemieszczające się na terenie miasta. Kontrolują, czy piesi zachowują wyznaczoną przepisami odległość oraz czy się nie grupują. Patrole sprawdzają, czy przestrzegane są zakazy dotyczące przebywania na placach zabaw i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne” – komentuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Warto dodać, że w Kutnie spotkać można również radiowozy policji i straży miejskiej z megafonami nadającymi apele do mieszkańców o pozostanie w domach.

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/220592659108951/


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: