reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Policjanci i celnicy rozbili kontrabandę za 1,5 mln złotych!

Kryminalni z łęczyckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej z Kutna zabezpieczyli 1666 kg krajanki tytoniowej i 424 kg suszu tej rośliny bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 1,5 mln złotych.

- R E K L A M A -

15 marca 2019 roku policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy wraz z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej w Łodzi Oddział w Kutnie weszli na teren niezamieszkałej posesji w gminie Świnice Warckie.

Według posiadanych informacji miały się tam znajdować nielegalne wyroby tytoniowe. Przeszukując pomieszczenia gospodarcze funkcjonariusze zabezpieczyli 102 worki z krajanką tytoniową o wadze 1666 kg oraz 424 kg suszu tytoniowego w 26 workach.

- R E K L A M A -

Dodatkowo stróże prawa zabezpieczyli linię do obróbki tego towaru składającą się z trzech maszyn do cięcia i jednej do suszenia. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na ponad 1,5 mln złotych.

Za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Samo posiadanie nielegalnego tytoniu zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanie osób mających związek z tym przestępstwem to kwestia czasu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: