reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Policjanci „nakręceni” na pomaganie. Zebrali górę nakrętek dla chorej Zosi

Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie włączyła się do akcji polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek po napojach, sokach czy chemii gospodarczej dla małej Zosi. Dziewczynka zmaga się z najcięższą postacią rdzeniowego zaniku mięśni. Celem zbiórki jest uzbieranie funduszy na lek wart aż 10 mln zł.

Policjanci z gostynińskiej komendy Policji zaangażowali się w pomoc chorej Zosi. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od połowy lipca do końca września. Policjanci zorganizowali na terenie komendy punkt zbiórki zakrętek.

- R E K L A M A -

– Funkcjonariusze nagłośnili też akcję w lokalnych mediach. Akcja okazała się wielkim sukcesem. Zebranie tak wielkiej ilości plastikowych nakrętek nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc i wparcie mieszkańców powiatu gostynińskiego. Góra przekazanych nakrętek trafiła do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą dziewczynce w walce z chorobą – mówi asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

Plastikowe nakrętki są małe, lekkie i w pojedynkę niewiele znaczą. Jednak mogą pomóc, gdy będzie ich dużo. Pamiętajmy, że na terenie całego kraju jest wiele punktów odbioru plastikowych nakrętek. Każda ilość jest cenna. Zbieraj, przyłącz się, aby pomagać!

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Gostynin- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: