(ZDJĘCIA) Policjanci „suszyli” w Kutnie i okolicach. Posypały się mandaty

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Policjanci z kutnowskiej drogówki wczoraj brali udział w wojewódzkich działaniach pn. „Prędkość”, celem których przede wszystkim jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas tych działań funkcjonariusze każdemu kierującemu zatrzymanemu do kontroli z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia dot. zakrywania ust i nosa wręczali maseczki ochronne.

19 maja 2020 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, brali udział w wojewódzkich działaniach pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Podczas akcji mundurowi skontrolowali 27 pojazdów i kierowców. Za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarano 20 kierowców. Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Niestety, w wielu przypadkach przez lekkomyślność kierowców przekraczających dozwoloną prędkość cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego – komentuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Podczas tych działań każdy kierowca otrzymywał od policjantów maseczki ochronne, które pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

– Takim działaniem chcemy nadal przypominać mieszkańcom naszego powiatu o obowiązujących obostrzeniach dot. zakrywania ust i nosa – dodaje E. Machnik.
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


2 KOMENTARZE

  1. i to jest jedyna ciekawa rzecz warta uwagi lokalnego brukowca która się działa ostatnio w tym zapyziałym mieście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: