reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Policyjne motocykle wyjechały na ulice Kutna i okolic

Policyjne motocykle wyruszyły już w pierwsze patrole po drogach powiatu kutnowskiego. Taka forma pełnienia służby pozwala na szybką reakcję na zdarzenie oraz ekspresowe dotarcie do miejsca niedostępnego dla wozu policyjnego.

W związku ze zniesieniem niektórych obostrzeń min. zakazu przemieszczania się, niewątpliwie nie jeden miłośnik jednośladów z tego skorzysta wybierając się na przejażdżkę. Pamiętajmy jednak, że po długim okresie zimowania konieczny jest przegląd techniczny oraz ocena stanu podstawowych elementów takich jak: opony, poziom płynów, stan oleju, sprawność układów hamownia czy światła.

- R E K L A M A -

Od tych podstawowych elementów zależy bowiem nasze bezpieczeństwo. Od 21 kwietnia 2020 roku na kutnowskich drogach można również spotkać policjantów na nieoznakowanych motocyklach, które zostały już przygotowane do sezonu i rozpoczęły patrole.

Przez okres kiedy pozwoli na to pogoda, policyjni motocykliści pilnować będą naszego bezpieczeństwa oraz reagować na kierowców poruszających się jednośladami oraz sposób ich jazdy.

- R E K L A M A -

Pod szczególnym nadzorem będą miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Policjantów na motocyklach będzie można spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na terenie Kutna.

ZOBACZ GALERIĘ:

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: