(ZDJĘCIA) Policyjny motocykl w akcji, wzmożone kontrole w Kutnie

Trwa policyjna akcja „Prędkość”. Kutnowscy policjanci m.in. kontrolują, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przekraczanie prędkości to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

- R E K L A M A -

W dniu 22 sierpnia 2018 roku na terenie powiatu kutnowskiego prowadzona jest akcja „Prędkość”. Celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Do działań są wykorzystane radiowozy oznakowane oraz nieoznakowane motocykle wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

- R E K L A M A -

Policjanci podczas kontroli drogowej przypominają kierowcom jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

- R E K L A M A -

Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Dlatego też, policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością mogą doprowadzić do późniejszej tragedii. W 2018 roku na terenie powiatu kutnowskiego doszło do prawie 230 zdarzeń drogowych których przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze tj. 45 % wszystkich zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: