REKLAMA
poniedziałek, 27, czerwiec 2022
REKLAMA

(ZDJĘCIA) Policyjny śmigłowiec kontrolował kierowców, posypały się mandaty

poniżej dalsza część artykułu

W miniony weekend nad bezpieczeństwem na drogach naszego województwa czuwał… policyjny śmigłowiec. Sygnał z kamer przekazywano do policjantów w radiowozach rozlokowanych w różnych newralgicznych punktach gdzie funkcjonariusze zatrzymywali kierowców, którzy popełnili wykroczenie.

W sobotę 10 lutego 2018 roku działania wspierane przez funkcjonariuszy z 4 powiatów koncentrowały się głównie na A2. Monitorowane były z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę.

W ciągu kilku godzin sobotnich działań przeprowadzono 52 kontrole pojazdów, ujawniono 51 wykroczeń, sprawców ukarano 42 mandatami, w tym 19 nałożono na kierujących samochodami ciężarowymi.

poniżej dalsza część artykułu

Najczęściej przyłapani na złamaniu prawa kierujący wypierali się nie widząc wcześniej na trasie podróży radiowozu. Zaskoczenie było tym większe kiedy okazało się, że ich niechlubne wyczyny zarejestrowała kamera podczepiona do śmigłowca.

W niedzielę 11 lutego 2018 roku patrole skupiały się na drogach krajowych, że szczególnym uwzględnieniem jedynki.Policjanci skontrolowali w ciągu kilku godzin działań 45 pojazdów, ujawnili 45 wykroczeń, nałożyli 41 mandatów karnych i zatrzymali 3 prawa jazdy.

poniżej dalsza część artykułu

Policjanci zgodnie podkreślają, że najważniejsze jest to, aby kierowcy nauczyli się, że nie warto łamać przepisów. Nie tylko wtedy, kiedy w pobliżu jest drogówka. Wszystko to dla wspólnego bezpieczeństwa.

W styczniu 2018 roku na terenie woj. łódzkiego doszło do 225 wypadków drogowych, w których 267 osób zostało rannych a 13 poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 469 nietrzeźwych kierujących.

poniżej dalsza część artykułu

źródło: KWP Łódź

reklama

Warto przeczytać:

reklama