reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Pomoc i wsparcie dla seniorów Kutnie, czyli kolejny wykład UTW

W gmachu WSGK w Kutnie odbył się wykład dla słuchaczy SUTW pt. „Pomoc i wsparcie dla Seniorów w Kutnie”. Halina Szatkowska i Inez Kubiak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie przedstawiły rys historyczny powstania Ośrodka oraz jego działalność programową.

- R E K L A M A -

Na mocy ustawy z dn. 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej zostaje powołany do życia Miejski Ośrodek Pomocy społecznej w dniu 2 maja 1991 roku. Jego działalność to wspólny system pomocy społecznej skierowany do osób chorych, niepełnosprawnych, pozbawionych środków do życia poprzez świadczenia pieniężne, niepieniężne oraz pomoc środowiskową. Świadczenia pieniężne to przede wszystkim zasiłki stałe, okresowe i celowe natomiast niepieniężne obejmują cały szereg specjalistycznych usług.

Poprzez zgłoszenie się do Ośrodka zainteresowana osoba może uzyskać pomoc w postaci decyzji wydawanej przez MOPS o przyznanej konkretnej formie wsparcia.

- R E K L A M A -

Z uwagi na wiek, chorobę, niepełnosprawność czy bezdomność oferta Ośrodka zawiera pomoc instytucjonalną w postaci: Domu Pomocy Społecznej, Mieszkań Chronionych, Centrum Seniora – Dom Dzienny, Noclegownię , Ogrzewalnię czy Środowiskowy Dom Samopomocy. Ponadto do wielu osób potrzebujących wsparcia skierowana jest pomoc socjalna w postaci świadczeń pieniężnych oraz w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

ZOBACZ GALERIĘ:

- R E K L A M A -

Źródło: SUTW


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: