Wiadomości KutnoSport(ZDJĘCIA) Przedszkolaki z Kutna zagrały o "Puchar Niepodległej"

(ZDJĘCIA) Przedszkolaki z Kutna zagrały o „Puchar Niepodległej”

W dniach 12 i 13 czerwca Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie zorganizowało III MIĘDZYPRZEDSZKOLNE MISTRZOSTWA W MINI PIŁCE NOŻNEJ CZERWIEC 2019 O PUCHAR NIEPODLEGŁEJ. Impreza przeprowadzona była w ramach realizacji grantu pt. „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga – Kutnowskie Granty Oświatowe”.

- Reklama -

Realizując grant organizatorzy pragnęli propagować zdrowy styl życia, a przede wszystkim zachęcić dzieci do uprawiania sportu, oraz rozbudzić ich zainteresowanie piłką nożną.

- Reklama -

Gra drużynowa uczy akceptacji siebie i innych, kultury kibicowania, stosowania zasady fair play. Poza tym rozwija zamiłowanie do aktywności ruchowej, pozytywnego spędzania wolnego czasu, pozwala rozładować negatywne napięcia, agresję, wprowadza w pogodny, radosny nastrój. Dzieci miały możliwość poznania tajników piłki nożnej i czynnego wykazania się w turnieju piłkarskim.

„Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa przyniesie w przyszłości wymierne korzyści, zarówno dla regionalnej, jak i polskiej piłki” – komentują przedstawiciele „Jarzębinki”.

- Reklama -

Mistrzostwa otworzył pan Paweł Szczepanik Kierownik Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Kutnie. W drodze losowania zostały wyłonione zespoły, które grały w grupie A i B. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”.

Zwycięzcy grup spotkali się 13 czerwca w meczu finałowym. Były to zespoły z przedszkoli „Calineczka” i „ Bajka”. Pozostałe zespoły rozgrywały mecze o dalsze miejsca .

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami, upominkami i dyplomami przez panią Annę Michalską Inspektor wydziału Edukacji, pana Jarosława Zielaka Zastępcę Dyrektora ds. Technicznych MOSiR oraz panią Małgorzatę Wojciechowską Dyrektor Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie.

Każde przedszkole otrzymało piłki, oraz pamiątkowe dyplomy i puchary.

Najlepszym strzelcem Mistrzostw, został Adam Jędrzejczak z Przedszkola nr 16 „Calineczka” w Kutnie.

„Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji i użyczenie obiektu w przygotowaniu Mistrzostw Dyrektorowi i pracownikom Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kutnie. Jak również klubowi sportowemu KS Kutno, którego zawodnicy sędziowali Mistrzostwa. Dziękujemy również sponsorom: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku, Kuźnia Formy, MOSiR w Kutnie – Aquapark Kutno, Kellog’s, Urząd Miasta Kutno, Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” w Kutnie, Dom Lodów JAROS oraz Polfarmex Kutno” – dziękuje organizator zawodów IPM nr 3 „Jarzębinka” w Kutnie.

źródło: IPM „Jarzębinka”, opracowanie: łs

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: