(ZDJĘCIA) Przedszkolaki zasiadły na fotelu starosty

Starostwo Powiatowe w Kutnie odwiedziła dziś grupa IV z Oddziałów Przedszkolnych usytuowanych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Kutnie wraz z opiekunami: Anną Pałczyńską, Angeliką Ziółkowską i Renatą Błaszczyk.

Gospodarzami spotkania byli: Dyrektor Wydziału Zarządu, Rozwoju i Promocji Powiatu Jacek Saramonowicz i Piotr Łaszewski, Skarbnik Powiatu. Młodzi obywatele dowiedzieli się o tym jakie sprawy można załatwić w urzędzie.

- R E K L A M A -

Mali goście mieli okazję zajrzeć do urzędowych pomieszczeń. W trakcie zwiedzania dzieci dowiedziały się o najważniejszych zadaniach realizowanych przez powiat. Była to wyjątkowa lekcja obywatelskości. Dzieci poznały w ten sposób strukturę samorządu, pracę w urzędzie, a nawet miały okazję, co już stało się tradycją podczas tego typu wizyt, zasiąść w fotelu Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha. Starosta pokazał gościom swój gabinet i opowiedział o swojej pracy. Wizytę zakończono pamiątkowym zdjęciem i poczęstunkiem.

Następnie przedszkolaki poczuły się jak radni i w sali konferencyjnej Rady Powiatu mogły spróbować swoich sił jako mówcy – zabierając głos do mikrofonu. Każde z nich otrzymało także upominek w postaci gadżetów promocyjnych.

- R E K L A M A -

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Przedszkolaki opuściły urząd wzbogacone o wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania Starostwa Powiatowego oraz zasad załatwiania spraw w tym urzędzie.

- R E K L A M A -

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: