(ZDJĘCIA) Przemyt narkotyków udaremniony przez kutnowską policję

Dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kutnowskich policjantów usłyszało zarzuty przywozu znacznej ilości środków odurzających. Jeden z nich usłyszał również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kutnowscy kryminalni 19 kwietnia 2018 roku prowadzili obserwację odcinka autostrady A1 w związku z uzyskanymi wcześniej informacjami, że może po niej poruszać się bmw, w którym przewożone są narkotyki. W trakcie obserwacji policjanci zauważyli wytypowany wcześniej samochód.

- R E K L A M A -

W pewnym momencie kierowca bmw zjechał z A1 na drogę krajową 92. Wówczas z pomocą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymano samochód do kontroli drogowej. Informacja kryminalnych potwierdziła się. Mężczyźni podczas kontroli zachowywali się bardzo nerwowo, a w samochodzie wyraźnie wyczuwalna była woń marihuany. Otwierając bagażnik kryminalni ujawnili głośnik w postaci „tuby” nie podłączony do zasilania. Wzmożyło to czujność mundurowych, a nasilający się zapach marihuany utwierdzał policjantów w przekonaniu, że mają do czynienia ze środkami prawnie zabronionymi.

Okazało się, że głośnik to tylko przykrywka do schowka na narkotyki. Wewnątrz tuby znajdowało się wiaderko szczelnie owinięte czarną folią, a w nim prawie 0,5 kg suszu roślinnego. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Dwóch 23-letnich mieszkańców powiatu kutnowskiego zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

- R E K L A M A -

Jeden z zatrzymanych 20 kwietnia 2018 roku usłyszał zarzuty przewozu i posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi mężczyzna odpowie za przewóz środków prawnie zabronionych.

- R E K L A M A -

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: