REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

(ZDJĘCIA) Przemyt narkotyków udaremniony przez kutnowską policję

poniżej dalsza część artykułu

Dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kutnowskich policjantów usłyszało zarzuty przywozu znacznej ilości środków odurzających. Jeden z nich usłyszał również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kutnowscy kryminalni 19 kwietnia 2018 roku prowadzili obserwację odcinka autostrady A1 w związku z uzyskanymi wcześniej informacjami, że może po niej poruszać się bmw, w którym przewożone są narkotyki. W trakcie obserwacji policjanci zauważyli wytypowany wcześniej samochód.

W pewnym momencie kierowca bmw zjechał z A1 na drogę krajową 92. Wówczas z pomocą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymano samochód do kontroli drogowej. Informacja kryminalnych potwierdziła się. Mężczyźni podczas kontroli zachowywali się bardzo nerwowo, a w samochodzie wyraźnie wyczuwalna była woń marihuany. Otwierając bagażnik kryminalni ujawnili głośnik w postaci „tuby” nie podłączony do zasilania. Wzmożyło to czujność mundurowych, a nasilający się zapach marihuany utwierdzał policjantów w przekonaniu, że mają do czynienia ze środkami prawnie zabronionymi.

poniżej dalsza część artykułu

Okazało się, że głośnik to tylko przykrywka do schowka na narkotyki. Wewnątrz tuby znajdowało się wiaderko szczelnie owinięte czarną folią, a w nim prawie 0,5 kg suszu roślinnego. Wstępne badania potwierdziły, że jest to marihuana. Dwóch 23-letnich mieszkańców powiatu kutnowskiego zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Jeden z zatrzymanych 20 kwietnia 2018 roku usłyszał zarzuty przewozu i posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi mężczyzna odpowie za przewóz środków prawnie zabronionych.

poniżej dalsza część artykułu

poniżej dalsza część artykułu

reklama

Warto przeczytać:

reklama