Wiadomości KutnoKutno(ZDJĘCIA) Przy odbudowie Pałacu Saskiego praca wre. Demontują spalony dach

(ZDJĘCIA) Przy odbudowie Pałacu Saskiego praca wre. Demontują spalony dach

W zeszłym tygodniu ruszyła odbudowa Pałacu Saskiego. Jak relacjonuje Muzeum Regionalne w Kutnie, na placu budowy praca wre w najlepsze.

- Reklama -

W tej chwili demontowana jest więźba dachowa ze spalonej części. Rozebrano również przybudówkę przy wschodnim skrzydle, gdzie dawniej mieścił się zakład fryzjerski.

- Reklama -

Jak informuje Muzeum Regionalne w Kutnie, o tym miejscu przeczytać możemy w wydawnictwie „Pałac jednego króla, dwóch państw i dwóch kultur”. Znajduje się tam esej autorstwa dr. Piotra Stasiaka, w którym odnajdujemy następujący fragment: „(…) Ostatniej przebudowy dokonano w 1939 roku i obejmowała ona przerobienie wejścia do dwóch sklepów, okien w skrzydle wschodnim od strony placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zachował się również „plan istniejącej przystawki murowanej parterowej, w której mieści się zakład fryzjerski… „. Na pierwszej stronie planu widnieje adnotacja: „Plan budynku pobudowanego bez zezwolenia i w dodatku bez zachowania przepisów Ustawy Budowlanej, zatwierdzony być nie może, 11 VIII 37”.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: