REKLAMA
wtorek, 28, czerwiec 2022
REKLAMA

(ZDJĘCIA) Retro mecz pomiędzy drużynami z Kutna i Łowicza

poniżej dalsza część artykułu

W tym roku organizatorzy Odysei przygotowali atrakcje nie tylko dla miłośników militariów. Fanom sportu zaproponowano piłkarską podróż w czasie, do lat gdy istniały przedwojenne pułki i tworzone przez nie kluby wojskowe.

W piątek na Stadionie Miejskim „Kutnowianki” rozegrany został mecz retro w klimatach lat 20 i 30 pomiędzy WKS 37 PP Kutno a WKS 10 PP Łowicz.

– Jako ciekawostkę wskazujemy, że dawniej do rozgrywek między tymi drużynami dochodziło dość często i historycznie to drużyna z Kutna odnosiła więcej zwycięstw – mówią organizatorzy.

poniżej dalsza część artykułu

Warto wspomnieć, iż mecz rozegrany w ramach „Odysei Historycznej” był jednocześnie zapowiedzią nowego projektu pn. Retro Liga, do realizacji którego przystąpili członkowie Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37.

Retro Liga jest formą odtworzenia tego co było i przeminęło, namiastką wskrzeszenia przedwojennych rozgrywek piłkarskich opartych na przedwojennych zespołach, przepisach, strojach i klimacie tamtej epoki. Inauguracja rozgrywek nastąpi w 2019 czyli roku rocznicowym…w 1919 powstał PZPN czyli instytucja ,która stworzyła Ligę Polską. 100 lecie powstania PZPN i Reprezentacji Polski w piłce nożnej będzie najwłaściwszym momentem na rozpoczęcie tego wyjątkowego projektu.

poniżej dalsza część artykułu

poniżej dalsza część artykułu

reklama

Warto przeczytać:

reklama